Klasyczne zegarki zabytkowe

 Patek Philippe, Audemars Piguet, IWC, Rolex i Vacheron Constantin to najbardziej znane i poszukiwane klasyczne zegarki zabytkowe. Popularne modele tutaj obejmują The Vacheron Constantin Patrimony, the Patek Philippe Calatrava oraz serię the Audemars Piguets Royal Oak. Wiele zegarków w tej kategorii mają jedną lub więcej następujących cech: bardzo złożone ruchy, kilka funkcji, klasyczny wzór oraz bardzo wysoką cenę!

Zabytkowe zegarki kwarcowe

Nowe technologie zawsze były pożądane przez kolekcjonerów i kwarcowe zegarki nie są wyjątkiem. Wczesne produkcje zegarków kwarcowych są często bardzo popularne, szczególnie jeśli są markowe, takie jak Rolex, który dziś nie maj żadnych kwarcowych modeli w swojej linii.

Pomimo, że zegarki kwarcowe są zazwyczaj tańsze , to jednak kwarcowy zegarek z rozpoznawalną marką może być po prostu idealnym punktem wyjściowym dla kolekcjonera z niższym budżetem!

Cyfrowe zegarki zabytkowe

Cyfrowe zegarki zabytkowe zyskały popularność niedawno, wraz z powrotem retro ideałów w projektowaniu i modzie.

Technologia LED (diody) została wprowadzona do tego typu zegarków pod koniec 1960 roku i jednym z pierwszych producentów i sprzedawców ich był szwedzko-amerykañski Hamilton, którego Pulsar Calculator był noszony przez Jamesa Bonda w 1973 roku w filmie „ Żyj i pozwól umrzeć”.

LED stopniowo zostały zastąpione przez LCD (liguid crystal display) w roku 1970, w kilku modelach Omegii na czele. Te wczesne modele są dzisiaj bardzo poszukiwane!

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + twelve =